آخرین اخبار
تاریخ:1396/06/13
واکنش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در خصوص گزارش خبری برخی از رسانه ها

واکنش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در خصوص گزارش خبری برخی از رسانه ها

روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس در واکنش به مطالب منتشره در خبرگزاری تسنیم ، روزنامه های کیهان ، خبرگزاری های مهر و دانشجو که در اقدامی همسو اقدام به انتشار اخبار کذب و خلاف واقع نموده اند اعلام میدارد:

متأسفانه به رغم مصاحبه مشاور مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در پاسخ به مطالب کذب خبرگزاری تسنیم در خصوص ادعای اخراج نیرو این خبرگزاری علیرغم گذشت چهار روزه از زمان گفتگو و پیگیریهای انجام شده جهت تکذیب ادعاهای مطروحه بدلایل نامعلوم که بخشی از آن موجب روشنگری افکار عمومی خواهد بود خودداری نموده تا در ادامه، حملات غیراخلاقی و بعضاً ناصواب روزنامه کیهان و خبرگزاری مهر نیز درست جلوه کند.

روابط عمومی شرکت ستاره خلیج فارس ضمن تقبیح رفتارهای رسانه ای غیر اخلاقی اعلام می نماید:

1-   هیچ فردی از شرکت ستاره خلیج فارس اخراج نشده است .

2-   چنانچه روزنامه کیهان، خبرگزاری مهر، تسنیم، دانشجو موردی که صحت مندرجات اخبارشان را تائید کند در اختیار دارند فوراً آن را منتشر نمایند.

3-   افرادی که طی روزهای اخیر با تحریک یک جریان مرموز مخالف دولت کوشیدند تا یک موضوع اداری، قانونی، رایج و منطقی را مبدل به سوژه خود برای تحریک مدیران تلاشگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس نمایند به نحوی آگاه هستند که تمامی مطالب منتشره کذب، خلاف واقع و قابل تعقیب در مراجع قضایی خواهد بود هرچند خود را مصون از پیگرد بدانند، لیکن در برابر ایزد منان به جهت ایراد تهمت و افتراء و انتساب مطالب خلاف واقع به یک فرد مسلمان مسئول و پاسخگو خواهند بود.

4-   موضوع بسیار روشن است و کارآموزان همانگونه که از نامشان مشخص است می بایست از محرکان و کسانی که آنها را وارد بازی رسانه ای کرده اند دوری کرده و برابر مقررات به دستورالعمل و تصمیم مدیریت در انتقال به سازمان بهره برداری شرکت ستاره خلیج فارس تن داده و از ادامه این روند که می تواند موجب بهره های ناصواب گردد خودداری نمایند.

5-   بطور قطع شرکت ستاره خلیج فارس در راستای احترام به نسل جوان و تحصیلکرده خواهد کوشید تا این جمع از پذیرفته شدگان به سرمنزل مقصود رسیده و بعنوان سرمایه های ملی در محافظت از کیان آنها بکوشند.

6-   شرکت ستاره خلیج فارس فارغ از برخی ناملایمات و دشواری ها و تنگ نظری ها و بی تقوایی هایی که در آن حیثیت و شئونات افراد و شهروندان نادیده انگاشته می شود به راه خود که تأکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال بوده است ادامه خواهد داد و در همین راستا تلاش می نماید که مردم و جوانان خونگرم و عزیز استان هرمزگان را بی بهره نسازد و با همدلی و همسویی با مسئولان و دلسوزان دولت در این منطقه حداکثر اقداماتی را که لازم است صورت دهد.

7-   در حال حاضر کارآموزان شرکت ستاره خلیج فارس که برخلاف اخبار روزنامه کیهان و خبرگزاری های همسو(تسنیم، مهر و دانشجو) کارکنان قراردادی بوده و براساس قرارداد فیمابین تا 31/6/96 در استخدام این شرکت هستند با تمهیدات صورت گرفته جهت ادامه مسیر به سازمان بهره برداری پالایشگاه (شرکت اویکو) منتقل تا با عقد قرارداد جدید خود به ادامه مسیر آموزش پرداخته و پس از خاتمه این دوره ها و انجام ممیزی های فنی، اداری و قراردادی و گزینشی در بخش های راه اندازی شده و در سازمان شرکت ستاره خلیج فارس خدمت خواهند نمود.

8-   این شرکت ضمن تقبیح و سرزنش مطالب تماما ًکذب ، خلاف واقع و تهمت روزنامه کیهان که برخی از پاراگراف های آن با رجوع به مطالب آرشیوی رسانه های کشور و همچنین استعلام از ریاست محترم دیوان محاسبات و دستگاههای نظارتی دیگر قابل اخذ و پاسخگوئی است حق شکایت از مفتری را در مراجع قضایی محفوظ داشته و اعلام می نماید که علیرغم تمام نامهری ها و بی تقوایی ها و عدم رعایت حقوق شهروندان و نسبت های ناروا به اشخاصی که به سهولت و سادگی توسط روزنامه مشهور کیهان از آنها نام برده می شود مدیران با کفایت و شناخته شده و تلاشگر این مجموعه، استوار و مستحکم ایستاده اند تا این ستاره درخشان را به سرانجام برسانند.

9-   امید است روزنامه کیهان و خبرگزاری های مهر، دانشجو طی روزهای آتی مستندات خود در خصوص مطالب و مندرجات مطروحه پیرامون (اخراج کارکنان رسمی) را جهت تنویر افکار عمومی منتشر نمایند. در عین حال این شرکت بشرط صداقت در انتشار واقعیتها و پذیرش تعهد انتشار آن آمادگی گفتگوی حضوری با رسانه های مذکور را خواهد داشت.

بدیهی است ما به رأی مردم که نه، به شیوه های اینچنین بوده تکیه کرده و به راه خود برای انجام امور با شیوه ای درست ادامه خواهیم داد.