آخرین اخبار
تاریخ:1396/07/24
اولویت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام شد:
ضرورت تکمیل ۳ فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس


اولویت شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام شد: <br/> ضرورت تکمیل ۳ فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران ، تکمیل ۳ فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس را از اولویت‌ها و برنامه‌های جدید خود اعلام کرد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، علیرضا صادق آبادی (یکشنبه، ۲۳ مهرماه) در جلسه تودیع مدیرعامل پیشین و معارفه مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، گفت: تکمیل پروژه ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس یکی از مهمترین اولویت‌های بنده است ؛ زیرا با این اقدام مسیر برای برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای بنزین در کشور که از وظایف اصلی این شرکت است، تسهیل می‌شود.

 وی ادامه داد: تکمیل هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بهره‌برداری از آن می‌تواند بار امنیتی و روانی تامین بنزین را در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران کاهش دهد.

صادق آبادی، فراهم کردن فضای کسب و کار برای بخش خصوصی را مهم ارزیابی کرد و افزود: صنعت پالایش کشور به منابع مالی ارزی با نرخ بهره پایین و بازپرداخت طولانی نیاز دارد که این موضوع می‌تواند از طریق فاینانس خارجی تامین شود.

وی اظهار کرد: زمانی می‌توانیم طرح‌های توسعه‌ای (به جز پالایشگاه ستاره خلیج فارس) را به سرانجام برسانیم که شرایط برای فاینانس خارجی در این صنعت فراهم شده باشد.

مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، با تاکید بر این‌که تصدی‌گری دولت باید در صنعت پالایش کاهش یابد، گفت: در هیچ کجا، بخش دولتی نباید با بخش خصوصی رقابت کند.

به گفته صادق آبادی، شرایط باید به نحوی مهیا شود که پالایشگاه‌های کشور به یکی از بزرگترین برندهای ما تبدیل شوند.

گفتنی است، وزیر نفت روز (چهارشنبه، 19 مهرماه ) با صدور حکمی علیرضا صادق آبادی را به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی منصوب کرد و از چهار سال تلاش صادقانه عباس کاظمی در سمت معاونت وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تشکر و قدردانی کرد.