بالا

تعمیرات اساسی در واحد بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس

تاریخ: 29 خرداد، 1399
تعمیرات اساسی در واحد بنزین سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس با اشاره به تعویض مبدل کمپرسور گردشی گاز هیدروژن واحد بنزین‌سازی این پالایشگاه بدون لحظه‌ای توقف در روند تولید، بیان داشت: از تمام ظرفیت ها برای تامین سبد سوخت کشور استفاده خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «محمد علی دادور» در تشریح عملیات شش روزه تعویض مبدل کندانسور سطحی کمپرسور گردشی گاز هیدروژن واحد بنزین‌سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: مدیریت سبز به معنای صرفه جویی در تمام زمینه ها و پیشگیری از هدررفت سرمایه هاست؛ از این رو با اتکا به دانش، تلاش و اقدامات جهادی همکارانم تصمیم گرفتیم تا تعمیرات اساسی را در این واحد بدون متوقف کردن فرآیند تولید بنزین آغاز کنیم که اقدامی کم نظیر در صنعت نفت کشور است.

وی در تشریح تاثیر این اقدام در بهبود عملکرد پالایشگاه بیان داشت: تعویض این مبدل سبب پیشگیری از هدررفت 25 هزار لیتر آب در روز می شود و همچنین تاثیر بسزایی در افزایش اکتان و کیفیت محصول نهایی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس شیوع ویروس کرونا و شرایط ویژه‌ به سبب اجرای طرح های فاصله گذاری اجتماعی را در روند تولید این پالایشگاه کم اثر خواند و افزود: مهندسان و کارگران خدوم این پالایشگاه ضمن رعایت اصول بهداشتی رسالت خود مبنی بر تامین نزدیک به نیمی از سبد سوخت کشور را فراموش نخواهند کرد و با وجود شرایط ویژه آب و هوایی هرمزگان در این فصل از سال از جان و آسایش خود برای ایجاد جهش تولید مایه گذاشته اند و خواهند گذاشت.

وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای یکایک مردم ایران به‌ویژه خدمتگزاران جهبه‌ی جهاد اقتصادی، اظهار داشت: علی‌رغم شرایط ویژه‌ی امروز ایران و جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا اما امروز جوانان ایرانی با تلاش و اتکا به نبوغ خود توانسته‌اند صنعت حساس پالایشی کشور را سر پا نگه دارند و ضمن رفع وابستگی نسبت به دانش و تجهیزات خارجی، گامی اساسی در راستای ایجاد جهش تولید بردارند.

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :