بالا

توسعه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس ادامه دارد

تاریخ: 25 مرداد، 1399
توسعه در پالایشگاه ستاره خلیج فارس ادامه دارد

مدیر پروژه‌های شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس به تشریح پروژه‌های در دست اجرا در این ابرپالایشگاه پرداخت و گفت: با تکیه بر توان داخلی تلاش داریم در راستای افزایش اقتدار ایران اسلامی در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه این پروژه‌ها را به سرانجام برسانیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «امید صانعی» اجرای طرح افزایش ظرفیت فازهای سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را منطبق بر منویات مقام معظم رهبری و در راستای تحقق شعار جهش تولید دانست و بیان کرد: در بهار 1399 در راستای افزایش تولید بنزین، مقابله با تحریم‌های ظالمانه و همچنین افزایش اقتدار ایران اسلامی در منطقه، ظرفیت ذخیره‌سازی خوراک پالایشگاه و فرآورده‌های تولیدی نیز می‌بایست متناسب با آن افزایش یابد که به همین منظور احداث دو دستگاه مخزن یک‌میلیون بشکه‌ای خوراک و فرآورده در دستور کار قرار دادیم.
وی افزود: طرح افزایش ظرفیت واحدهای فرآیندی از دیگر اقدامات مهم سه ماه نخست سال جاری در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس بوده که افزایش ظرفیت خوراک پالایشگاه را در پی خواهد داشت و در شرایط کنونی گام نخست طرح افزایش ظرفیت و رفع گلوگاه‌های فازهای سه‌گانه برای حصول به ظرفیت 450 هزار بشکه در روز با موفقیت انجام پذیرفته که نمونه‌ای موفق در اجرای اقتصاد مقاومتی و دستیابی به جهش تولید است و گام دوم آن نیز تا پایان سال اجرا خواهد شد.
مدیر پروژه‌های شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس اضافه کرد: این اقدام به‌منظور استمرار برداشت از میدان مشترک گازی پارس جنوبی با صرف کمترین هزینه و زمان صورت می پذیرد و ما تلاش داریم تا با تکیه بر توان داخلی این پروژه را با صرف کمترین هزینه، کوتاه‌ترین زمان و بیشترین بازدهی اجرا کنیم.
وی بیان داشت: طرح افزایش ظرفیت خط لوله انتقال خوراک و ایستگاه افزایش فشار میان‌مسیری موسوم به طرح «ایستگاه کال» جهت افزایش ظرفیت خط انتقال میعانات گازی تا 850 هزار بشکه در روز به پالایشگاه در حال اجراست و در بهار امسال تجهیز کارگاه و بخش اعظمی از خاک‌برداری جهت اجرای فونداسیون این پروژه صورت گرفته است.
وی در پایان گفت: ایستگاه گاز شمالی نیز از دیگر پروژه‌های در دست احداث و راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس است که به‌منظور تقلیل فشار و بهینه‌سازی گاز ورودی به پالایشگاه در دستور کار واحد مدیریت پروژه‌ها قرار گرفته است که با همت متخصصان داخلی راه‌اندازی خواهد شد.
 

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :