بالا

بومی‌سازی قطعات حساس برق، ابزار دقیق و سیستم‌های کنترل

تاریخ: 08 بهمن، 1399
بومی‌سازی قطعات حساس برق، ابزار دقیق و سیستم‌های کنترل

مدیر برق، ابزار دقیق، سیستم کنترل و فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از بومی‌سازی قطعات حساس برق، ابزار دقیق و سیستم‌های کنترل در این پالایشگاه خبر داد و افزود: به استناد نتایج به‌دست‌آمده از تست‌های دوره‌ای، این قطعلات کیفیتی مطلوب و در سطح نمونه‌های خارجی دارند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «حسین جوکار» به موضوع ساخت شیر برقی (Solenoid Valve) اشاره کرد و گفت: با توجه به نیاز ابرپالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به این نوع شیربرقی پرمصرف به‌ویژه در شرایط تحریم، تیم تخصصی کارگاه الکترونیک واحد ابزار دقیق در راستای بومی‌سازی این محصول استراتژیک، اقدامات تخصصی و پژوهشی لازم را برای ساخت و بومی‌سازی این محصول آغاز کرد.
وی میزان کار صورت گرفته در این پروژه را 500 نفر-ساعت عنوان کرد و افزود: انجام محاسبات، طراحی بدنه و طراحی بوبین دستگاه با دقت تمام انجام شد و پس از اتمام تمامی مراحل ساخت، نمونه ساخته شده این محصول برای آزمایش‌های دوره‌ای و تست‌های میدانی در اختیار گروه تعمیرات ابزار دقیق قرار گرفت.
مدیر برق، ابزار دقیق، سیستم کنترل و فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس نتایج به‌دست‌آمده از تست‌های دوره‌ای این محصول را مطلوب و در سطح نمونه‌های خارجی ارزیابی کرد و گفت: امید است با همت جوانان این پالایشگاه و حمایت تیم مدیریتی بتوانیم در آینده نیز محصولات موردنیاز شرکت را بومی‌سازی کنیم تا از هدر رفت منابع مالی و همچنین وابستگی به محصولات خارجی جلوگیری به عمل آید.
 وی در ادامه به طراحی و ساخت 120 دستگاه تابلوی توزیع برق در راستای کاهش زمان و هزینه‌های جاری اشاره کرد و افزود: طراحی، تکمیل و انجام تست‌های عملکردی لاجیک واحدهای 09 و 59، طراحی و برنامه‌نویسی ربات طراح خودکار مدارک ابزار دقیق و طراحی و برنامه‌نویسی سیستم کنترل و مانیتورینگ ایستگاه گاز شمالی و از دیگر اقدامات مهم فصل پاییز این مدیریت بوده است.
جوکار در پایان یکی دیگر از اقدامات واحد برق و ابزار دقیق را طراحی و برنامه‌نویسی سیستم کنترل هوشمند و مانیتورینگ ذکر کرد و افزود: این سیستم به‌منظور افزایش کارایی و سرعت عمل در عملیات بارگیری در بازوهای بارگیری LPG طراحی شده است و امیدواریم در آینده نیز با اتکا به دانش و توان مهندسان کارآزموده‌ی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس شاهد دستاوردهای بیشتری در این حوزه باشیم.

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :