شرکت نفت ستاره خلیج فارس - دست در دست هم برای حفاظت از محیط زیست
بالا

دست در دست هم برای حفاظت از محیط زیست

تاریخ: 18 خرداد، 1400
دست در دست هم برای حفاظت از محیط زیست

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس در پیامی فرارسیدن هفته محیط‌زیست را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، در متن پیام «محمدعلی دادور» آمده است:
خاک، آب، هوا و تمامی مواهب طبیعی میراث مشترک همه نسل‌هاست و حفاظت از آن وظیفه‌ای همگانی است و ما به‌عنوان جانشینان خداوند روی زمین موظفیم این نعمات را که از نسل‌های پیشین به امانت گرفته‌ایم به بهترین شکل ممکن به آیندگان تحویل دهیم.
اما متأسفانه امروزه خودخواهی‌های انسانی باعث شده تا محیط‌زیست مورد تهدید قرار گیرد و راه پیشگیری از این رخداد نامیمون، علاوه بر کنترل‌های از بالا به پایین، فرهنگ‌سازی از اجتماعات کوچک‌تر و سنین پایین است. البته اصلاح الگوی مصرف نیز یکی دیگر از راه‌های حفظ محیط‌زیست است و ما باید با تبدیل این موضوع به هنجاری پذیرفته، ضمن جلوگیری از اتلاف انرژی، بدانیم که هر فعالیت به‌ظاهر کوچک می‌تواند زمین را مکانی امن‌تر برای زندگی همه‌ی ما کند.
در این وضعیت در صنایع، به‌ویژه صنعت استراتژیک نفت، پیاده‌سازی منسجم برنامه‌های محیط‌زیستی بر محوریت ایجاد توسعه‌ی پایدار امری بسیار حیاتی است که ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس نیز به دلیل خوراک دریافتی و فرآیند تولید فرآورده، ماهیتی مطابق با محیط‌زیست دارد، سردمدار حفاظت از محیط‌زیست در میان پالایشگاه‌های کشور به‌حساب می‌آید و با تولید پاک‌ترین سوخت جهان که استانداردی فراتر از استاندارد یورو 5 دارد، نقش بسزایی در حفاظت از محیط‌زیست ایفا می‌کند.
بااین‌حال نقش محیط‌زیستی پالایشگاه ستاره خلیج فارس تنها در تولید فرآورده پاک خلاصه نمی‌شود و ایجاد فضای سبز، حراست از منابع آبی، منابع خاکی و هوا در تمام فرآیندهای تولید موردتوجه است چراکه بر اساس خط‌مشی این شرکت مسائل زیست‌محیطی در اولویت قرار دارد.
این‌جانب ضمن گرامیداشت روز جهانی محیط‌زیست و تبریک آغاز هفته ملی محیط‌زیست به همه تلاشگران این عرصه به‌ویژه صنعتگران سبز کشور، کارکنان سازمان حفاظت محیط‌زیست، تشکل‌های مردم‌نهاد محیط‌زیستی و همه کسانی که به هر نحو در جهت حفاظت و حراست از محیط‌زیست و ترویج فرهنگ زیست‌محیطی اقدامی می‌کنند، امیدوارم با هماهنگی تمام دستگاه‌ها و افزایش مشارکت‌های مردمی مسائل محیط‌زیستی بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گیرد و همگان دست در دست هم گام‌های مؤثری را برای حفاظت از این گوهر گران‌بها برداریم.
 و من الله التوفیق

محمدعلی دادور
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :