شرکت نفت ستاره خلیج فارس - گسترش چتر حمایتی ستاره خلیج‌فارس بر آسیب‌دیدگان اعتیاد
بالا

گسترش چتر حمایتی ستاره خلیج‌فارس بر آسیب‌دیدگان اعتیاد

تاریخ: 15 شهریور، 1400
گسترش چتر حمایتی ستاره خلیج‌فارس بر آسیب‌دیدگان اعتیاد

مرکز نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت از معتادان متجاهر هرمزگان با حمایت شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس و با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، «محمدعلی دادور» مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در آیین افتتاح این مرکز ابراز کرد: شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس همواره هم‌راستا با وظیفه اصلی خود که تأمین امنیت سبد سوخت کشور است، ایفای مسئولیت‌های اجتماعی را مد نظر داشته است.

وی بیان داشت: ارتقای سطح زندگی جوامع محلی را همواره در راستای نیل به توسعه‌ی پایدار مدنظر قرار داده‌ایم و وظایف خود را به‌عنوان متولیان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان در قبال جامعه به‌ویژه مردم هرمزگان فراموش نخواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس آسیب‌های اجتماعی را تهدید کننده‌ی تمام ابعاد زندگی اقشار مختلف جامعه دانست و افزود: همواره کاهش آسیب‌های اجتماعی در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس مورد تأکید بوده است و برگزاری همایش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با محوریت پیشگیری از اعتیاد در جوامع کارگری، آموزش مهارت‌های زندگی به پرسنل و خانواده ایشان در قالب کارگاه‌های آموزشی، برپایی دوره‌های آموزشی تحکیم خانواده و ... به ‌دور از حرکت‌های صوری و نمایشی گواه بنیادی بودن این هدف والا در ابرپالایشگاه جهان است.

وی آسیب‌های اجتماعی از جمله بیماری خانمان‌سوز اعتیاد را یکی از عوامل فروپاشی خانواده‌ها برشمرد و خاطرنشان کرد: به همین سبب با همکاری و همیاری نهادهای ذی‌ربط راه‌اندازی مرکز نگهداری، درمان، توانمندسازی و صیانت از معتادان متجاهر هرمزگان را پیگیری کردیم تا به سهم خود توانسته باشیم گامی در راستای توانمندسازی معتادان و بازگشت آنان به کانون خانواده‌هایشان برداریم.

دادور در تشریح اقدامات شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس در این مرکز عنوان کرد: ۲۵۰ تخت دو طبقه، ۵۰۰ تشک طبی و بالشت و پتوهای مورد نیاز را تأمین کردیم و این وعده را می‌دهیم که با توجه به پتانسیل‌های موجود و تجربه متخصصان مدیریت درمان و مددکاری شرکت، در زمینه ارائه خدمات مشاوره و مددکاری به مددجویان و خانواده آنان نیز همکاری کنیم.

وی در پایان با توجه به پیشنهاد استاندار محترم هرمزگان مبنی بر تأمین غذای روزانه‌ی مددجویان از سوی شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، گفت: تأمین تجهیزات راه‌اندازی آشپزخانه‌ای صنعتی با ظرفیت 3 هزار پرس غذا را در این مرکز مد نظر قرار می‌دهیم تا علاوه بر رفع مشکل تأمین وعده‌های غذایی، زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان نیز مهیا شود.

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :