بالا

65 درصد نیروهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس بومی هرمزگان هستند

تاریخ: 13 مهر، 1398
65 درصد نیروهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس بومی هرمزگان هستند

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیح فارس با استناد به کدملی و مشخصات شناسنامه ای پرسنل این شرکت ادعا کرد که 65 درصد نیروها بومی استان هرمزگان هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «محمدعلی دادور» این پالایشگاه را با تولید 47 میلیون لیتر بنزین، یکی از مفاخر ایران اسلامی خواند و گفت: در این شرایط با توقع مدیران استانی و مدیران پالایشگاه از یکدیگر متقابل باشد.

وی در واکنش به آمارهای غلطی که برخی افراد مبنی بر بکارگیری نیروهای غیربومی در این پالایشگاه مطرح می کنند، بیان داشت: بیش از 65 درصد نیروهای مشغول بکار در پالایشگاه ستاره خلیج فارس با استناد به کدملی و مشخصات شناسنامه ای بومی هرمزگان هستند.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیح فارس تاکید کرد: امسال 81 درصد از نیروهای جذب شده در پالایشگاه، بومی استان بوده‌اند و در این شرایط بی‌مهری کردن به پالایشگاه ستاره خلیج فارس صلاح به نظر نمی‌رسد و بیان این موضوع که سه هزار نفر غیربومی در این پالایشگاه جذب شده اند، آن هم از سوی دکتر مرادی که حامی بنده در مجلس بوده است، قابل پذیرش نیست.

وی افزود: نشر مطالب خلاف واقع در افکار عمومی علیه پالایشگاهی که سوخت پاک مورد نیاز مردم را تولید می کند مصداق عینی بی مهری است چرا که اگر ستاره خلیج فارس تولید نداشته باشد، علاوه بر تبعات مستقیم، گاز استان های شمالی کشور نیز قطع خواهد شد.

دادور در تشریح آزمون‌های برگزاری شده درباره جذب نیرو، بیان داشت: سال 1392 آزمونی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد که 41 درآمد از افراد بومی استخدام شدند اما در سال گذشته تمام نمایندگان مجلس شاهدند که برای نیرو در شرکت پیمانکاری اویکو از نماینده‌ی مسئولان استانی دعوت کردیم تا بر این مساله نظارت داشته باشد و این شرکت از 200 نفر نیرویی که نیاز داشت 150 نفر را مجبور کردیم تا از نیروهای بومی استان جذب کند و جواب «دادور» این نیست که پس اقدامات اینچنینی در رسانه ها تخریب شود.

وی ادامه داد: ما امسال جذبی نداشته ایم و تنها نیروهایی که شرکت اویکو از سال 1393 جذب کرده بود و در حال فعالیت بودند را تنها تغییر قرارداد دادیم.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیح فارس ادامه داد: 55 درصد نیروهای بومی بر خلاف برخی تصورات در قسمت عملیات مشغول به کار هستند و باید اذعان داشت که هیچ مدیر نفتی و هیچ پالایشگاهی حاضر نمی شود بیش از نیمی از نیروهای عملیات خود را پرسنلی قرار دهد که زیر 2 سال سابقه ی نفتی دارند.

وی اضافه کرد: 80 درصد نیروهای غیربومی تحصیلات عالیه دارند اما هم‌وطنان بومی من نه تنها مدرک دکترا ندارند که 70 درصد آن ها دیپلم و زیردیپلم هستند.

دادور گفت: این فرق دیدگاه کسی است که می خواهد استان را ارتقا دهد در مقایسه با افرادی که تنها در حرف خود را هرمزگانی و مدافع حقوق مردم این استان می دانند.

وی در ادامه اظهار داشت: 99.5 درصد پرسنل نفت ستاره خلیج فارس مقیم هرمزگان هستند و زن و بچه و زندگی شان در این استان است، مدیر پروازی غیر از خودم در این مجموعه نیست و من نیز به این دلیل که دل به این صندلی‌ها نبسته‌ام، در رفت و آمدم و دیگر مدیران همه در این شهر ساکن شده‌اند و هرمزگان‌نشین‌اند.

وی تاکید کرد: نه تنها شهرک سازی نکرده ایم بلکه برای پیشگیری از پیامدهای اجتماعی آن و کمک به رونق صنعت ساختمان سازی هرمزگان، با ارائه ی تسهیلات پرسنل را ترغیب کرده ایم که غیربومی‌ها در دل جامعه ی محلی ساکن شوند و بومی ها نیز پیوندشان با جامعه قطع نشود.

مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیح فارس گفت: اگر چه برخی از شرکت های پیمانکاری پس از خروج از پالایشگاه به دنبال حاشیه سازی بودند و با اخراج نیروها کار را برای استان سخت می کردند اما تدابیری اندیشیدیم که این نیروها که اکثرا هم نیروهای بومی استان بودند، علی رغم عدم نیاز به جذب نیرو، استخدام شوند.

وی به موضوع مالیات های این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: در بحث مالیات ما نیازمند تعامل و همراهی مدیران استانی بودیم اما نه تنها ارقامی چهار و نیم برابر ارقام تهران برای ما محاسبه شد که حساب‌های بانکی بنده، سهام داران و پالایشگاه را نیز بلوکه کردند و امروز صادرات شرکت نفت ستاره خلیج فارس با مشکل رو به رو شده است و ما با کمبود نقدینگی مواجه شده ایم و در این شرایط توقع ساخت سریع بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس نیز از ما وجود دارد.

وی تصریح کرد: بیمارستان قرار بود 9 هزار و 600 مترمربع زیربنا داشته باشد اما با درخواست استاندار محترم این بیمارستان به 27 هزار متر ارتقا یافت و ما نیز تقبل کردیم اما قبول این خواسته نباید به قیمت تخریب مدیران این مجموعه در برخی رسانه ها تمام شود.

دادور در پایان ضمن بیان این که با تغییر پیمانکار موضوع بیمارستان نفت ستاره خلیج فارس در حال ساماندهی است، افزود: توقع داریم نمایندگان مجلس، نمایندگان دولت در استان و نمایندگی بانک ها در هرمزگان مشکلات پالایشگاه را پیگیری کنند تا مسائل ما حل شود.

 

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :